Niedawno, bo 7 marca o godzinie 20 odbył się wywiad znanej prezenterki Oprah Winfrey z księciem Harrym i jego żoną Meghan Markle. O wywiadzie tym zrobiło się nieprawdopodobnie głośno i do tej pory jest to jeden z wiodących tematów pośród wszelkich mediów. Po odejściu pary z królewskiej rodziny a także przeprowadzce do USA to był pierwszy wspólny wywiad Harry'ego i Meghan. W trakcie rozmowy z Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na królewskim dworze. W czasie rozmowy ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pdo adresem Pałacu Buckingham.

Ponadto, według opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w rodzinie królewskiej stoją chętniej po stronie Elżbiety II i pozostałych członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Mimo tego nie da się ukryć, iż poparcie jest niepomiernie zróżnicowane, zależnie od upodobań politycznych oraz wieku. Media brytyjskie podkreślają, że jeśli tylko Harry i Meghan zechcieliby kiedyś powrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem stracili nieodwołanie swoją możliwość. Z wyjątkiem wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła również motyw myśli samobójczych Meghan i tego, że książe nie zaobserwował wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam określił.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się fabrykowaniem różnorodnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, namówili 4 ekspertów omawiających w publikatorach kwestie królewskiej rodziny na analizę wywiadu 2 dni przed publikacją. Eksperci, w tym przeszły sekretarz prasowy brytyjskiej królowej, przeanalizowali całą rozmowę, zarzucając jednocześnie Oprah brak obiektywizmu a z kolei Meghan wykorzystywanie bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan został ukazany w w TVN24 wieczorem. Wówczas wywiad ten obserwowało średnio bez mała 1mln odbiorców. Ta telewizyjna stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowoż mówi się, iż wywiad ten jedynie udowodnił legendę dotyczącą Winfrey jako dziennikarki, która może wykrzesać z rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Ze względu na niesłychane informacje książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Bez żadnych wątpliwości można stwierdzić, iż temat ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne często analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz