Dużymi krokami nadciągają potyczki piłkarskie w Katarze, a duży odsetek facetów z ekscytacją odlicza kolejne dni. W sieci internetowej powstaje mnóstwo przekonań w kwestii tego, jaka formacja zawodników zwycięży zawody, a jaka posiada niewielkie możliwości. Nie braknie również komentarzy w stosunku do różnorodnych kopaczy. Czy te szczególne wydarzenie zagwarantuje kibicom godne pamięci emocje?

Urok mundialu w Katarze

Mimo ogromnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do obecnej chwili się odbyły, aktualne igrzyska będą wybitnie zjawiskowe. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze wydarzać się będą na terenie Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w państwie wierzenia islamskiego. Pora roku również jest nietuzinkowa, albowiem sportowa rywalizacja wydarzy się podczas jesieni. Jest to też finalny koncept mistrzostw świata, podczas gdy występować będą wyłącznie 32 zespoły, ponieważ na kolejnym takim zgromadzeniu sportowym, liczba zespołów zmaksymalizowana zostanie do 48 zakwalifikowanych drużyn.

Kąśliwe opinie ludzi

Zbliżające się mistrzostwa są nieco bardziej kontrowersyjne od swych wcześniejszych wersji. Pojawiają się opinie, że wybór terytorium, w którym mistrzostwa świata mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w towarzystwie piłkarskim widać gołym okiem dużej wielkości zdenerwowanie. Dookoła mistrzostw świata cały czas włóczyło się widmo skandali, jednakże czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, że w trakcie budowania stadionów i reszty zaplecza, umarła ogromna liczba pracowników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie ostudziło największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego historycznego turnieju dla bogatego państwa, którym jest Katar.

Jaka drużyna podniesie złote trofeum?

Mimo sporej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony kibiców angażują się w cały proces, typując przeróżne zespoły do wygrania turnieju. Głównymi faworytami do podniesienia trofeum są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz