Już w zeszłym roku miały paść deklaracje, że w roku aktualnym japońska firma Sony okaże fanom swoją nową produkcję, czyli PlayStation5. Prawdą jest, że wśród graczy w dalszym ciągu modna okazuje się poprzednia konsola oraz nic nie wskazuje na to, by zainteresowanie nią miało się zmniejszać. Mimo wszystko japońska firma zdecydowała się na wyprodukowanie konsoli do gier najwyższej generacji, a konsumenci z niecierpliwością czekają.

Nowe zastosowania technologii w PlayStation 5

Marka Sony kilka razy już udowodniła, że jest innowatorem wśród innych firm tego typu oraz potrafi zdziwić swoich fanów. Poprzednia konsola, PS4, postawiła bardzo wysoką poprzeczkę innym firmom na rynku - wszystko przez zupełnie nową jakość, której jeszcze nigdy nie przedstawiła żadna inna marka. Wysoce wyczulone pady, gry nowej generacji, efekty graficzne - klienci bez cienia wątpliwości umieli docenić takie opisane atrakcje oraz przez to teraz PlayStation 4 okazuje się być najlepiej zarabiającą konsolą wszech czasów.

Oczywiście premiera konsoli PlayStation 4 nie była pozbawiona początkowych kłopotów - Sony miało zamiar przekroczyć różne technologiczne granice (co w rezultacie udało im się), aczkolwiek sama premiera i wcześniejsze zaprezentowanie konsoli PS4 wzbudziły różne odczucia. Fanom, zaprzyjaźnionym z poprzednią konsolą PS3, nie całkiem pasowały chociażby pady, albowiem na starcie wydawały się bardzo niekomfortowe przy grze. W definitywnej wersji kontrolery dostały nieco zmienioną formę, aczkolwiek problemem zostawał inicjalny wypust konsoli PlayStation4. PlayStation4 przegrzewała się, sprzęt potrafił również samodzielnie się wyłączać.

Aczkolwiek po czasie i aktualizacjach wrzucanych na bieżąco, okazało się, iż jednak marka Sony podąża w dobrym kierunku, a sama konsola ma łatkę legendy. Jednak nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo graczy wspomina bardzo sentymentalnie.

Czy PS5 będzie takim samym sukcesem?

Z pewnością niejeden człowiek czy też pasjonat technologicznych ciekawostek ze zniecierpliwieniem oczekuje pojawienia się najświeższej konsoli. Firma Sony zapowiedziała, że gry znane z PS4 zadziałają na przyszłej konsoli (mimo wszystko nie podziała w drugą stronę, co licznym ludziom się nie spodobało). Mamy na tę chwilę pierwsze głosy o kłopotach z zamówieniami przedpremierowymi - rzekomo japońska firma nie może się wyrobić z produkcją, jednak nie wiadomo, czy nie są to aby tylko złośliwe hejty. W Sieci ukazują się się następne informacje też o tym, iż konsola PS5 ma teoretycznie kłopoty z obrazem 4k. Jednakże i w tym wypadku nie jest pewne, jak jest naprawdę. Wszystko pewne będzie w momencie premierowego ukazania się urządzenia, mianowicie dziewiętnastego listopada 2020.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz