Reklama
 • Piątek, 18 kwietnia 2014 (14:36)

  Salomea to imię pochodzenia semickiego, od słowa szalom, czyli pokój, pomyślność. Patronką kobiet o tym imieniu jest święta Salomea, żona Zebedeusza, matka apostołów: Jakuba i Jana, która opiekowała się Jezusem, gdy był w Galilei. Wincenty to imię o rodowodzie łacińskim, od słowa vincens, czyli zwyciężający. Mężczyznom o tym imieniu patronuje wielu świętych i błogosławionych. Salomea to kobieta odpowiedzialna i konkretna. Jako dziecko nie potrafi usiedzieć w miejscu ani skupić się na jednej c

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 11 kwietnia 2014 (15:31)

  Klaudia to imię o rodowodzie łacińskim, pochodzące od nazwiska słynnego rzymskiego rodu Klaudiuszów. Wszystkie kobiety z tego rodu nosiły to imię.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 11 kwietnia 2014 (12:23)

  Raz obchodzimy ją w marcu, innym razem w kwietniu, co roku w innym dniu miesiąca. Jej datę jednak ustala się zawsze według tej samej reguły: od wiosennego zrównania dnia z nocą (20.O3.) czekamy na pełnię księżyca i w pierwszą niedzielę po pełni, na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa, świętujemy Wielkanoc.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 11 kwietnia 2014 (12:21)

  Zajączek to symbol płodności, który gwarantuje szczęście i pomnażanie majątku. Dlatego w niektórych regionach Polski zajączek przynosi dzieciom drobne upominki. Kurczak, podobnie jak jajko, oznacza nowe życie, a jego żółty kolor symbolizuje świąteczny, radosny nastrój.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 11 kwietnia 2014 (12:20)

  Taką wysokość miała najwyższa palma, która w ubiegłym roku zwyciężyła w corocznym konkursie w Lipnicy Murowanej. Choć nie będziesz pobijać rekordu, to samodzielne wykonanie palemki przyniesie tobie i dzieciom dużo radości. Najprostsza? Wystarczy związać gałązki bazi i bukszpanu, dodać żywe lub bibułkowe kwiaty.

  Czytaj więcej Komentarzy:0