Reklama
 • Poniedziałek, 14 lipca 2014 (12:00)

  Istniała teoria, że kobiety poddane terapii hormonalnej poprzedzającej zapłodnienie in vitro częściej zapadają na na raka (piersi lub narządów rodnych). Ostatnie doniesienia amerykańskich naukowców z University of Illinois, którzy ponad 20 lat obserwują i badają kobiety poddawane zabiegowi in vitro, nie potwierdziły tej tezy. Badali oni pokaźną grupę (ok. 10 tysięcy) kobiet, u których stosowano stymulację hormonalną różnymi farmaceutykami. Poprzednie badania, które zaniepokoiły naukowców, i

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 14 lipca 2014 (11:00)

  Bartosz to staropolska skrócona postać imienia Bartłomiej, po raz pierwszy zapisana w 1216 r. Mężczyznom o tym imieniu patronuje św. Bartłomiej Apostoł. Bartosz to mężczyzna opanowany, odpowiedzialny i obowiązkowy. W przeciwieństwie do wesołego, towarzyskiego Bartłomieja, Bartosz jest spokojny, poważny i uduchowiony, ale również uparty i często zawzięty. Ma ogromną potrzebę znalezienia w życiu własnej drogi, a także spory zasób energii, którą potrafi uruchomić w razie potrzeby. Rzadko skupia

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 14 lipca 2014 (10:05)

  ...niemowlę w 1. roku życia rośnie ok. 20 cm? Potem każdego roku przybywa mu kolejnych centymetrów wzwyż. Jeśli chcesz wyliczyć, ile wzrostu twoje dziecko będzie miało, gdy dorośnie, sięgnij po kalkulator. Pomnóż swój wzrost i męża, a otrzyma ny wynik podziel przez dwa. Od tej średniej odejmij 6,5 cm, (wówczas otrzymasz prognozę wzrostu dla dziewczynki) lub dodaj 6,5 cm (a uzyskasz spodziewany wzrost dla chłopca).

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 11 lipca 2014 (10:05)

  Kreacja panny młodej kojarzy nam się ze śnieżnobiałym kolorem. Jed nak kilkaset lat temu suknie ślubne wcale nie były białe.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 11 lipca 2014 (10:05)

  Najwięcej jest ich w ogrodach i na kwitnących łąkach. Cieszą nasze oczy, zachwycają feerią barw, ale też subtelnością i elegancją.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 10 lipca 2014 (15:05)

  Oczywiście… gorąca herbata! Dzięki niej wyrównuje się zbyt duża różnica między temperaturą ciała i otoczenia. Wiedzą o tym Beduini i na środku pustyni raczą się słodkim herbacianym naparem z listkiem mięty. A po zjedzeniu lodów ulga jest chwilowa, upał jest bardzo dokuczliwy i mocno się pocimy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 lipca 2014 (08:00)

  Król Anglii Henryk VIII kochał grać w karty, polować, pić i uwodzić kobiety (które, jeśli mu zawadzały, czasem kazał ścinać). Kiedy zakochał się w Annie Boleyn, wbrew papieżowi rozwiódł się z poprzednią żoną Katarzyną Aragońską i ożenił z wybranką. W ten sposób pokłócił się z Rzymem, a sam stanął na czele kościoła anglikańskiego.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 4 lipca 2014 (12:00)

  Tak twierdzą amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Arizony. Udowodnili oni, że panie widzą szerszą gamę kolorów niż panowie i dostrzegają więcej odcieni danego koloru. Szczególnie trudno jest mężczyznom rozpoznawać odcienie zielonego, żółtego i niebieskiego. Cóż, widocznie to sprawa wzrokowego treningu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 4 lipca 2014 (11:00)

  Depeche Mode, Limahl, Duran Duran… To oni 30 lat temu rozsławili new romantic!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 4 lipca 2014 (10:05)

  Brytyjski uczony z Westminster University wykazał, że głód zmienia nasze postrzeganie o atrakcyjności innych.

  Czytaj więcej Komentarzy:0